Breaking the Ice

Gatunek: Dramat / Romans

Reżyseria: Clara Stern

Premiera: 11 Czerwiec 2022

Produkcja: Austria

Ocena IMDB: 7

Oceny użytkowniczek Violka

Ogólna ocena: / 5. Liczba głosów:

Oceń film jako pierwsza!

Opis filmu:

„Breaking the Ice” to wzruszający dramat z 2022 roku opowiadający historię Miry, Austriaczki, która znajduje ukojenie w hokeju na lodzie jako sposób na ucieczkę od presji prowadzenia rodzinnej winnicy. Mira jest kapitanem drużyny hokejowej i jest zdeterminowana, aby osiągnąć sukces w tym sporcie. Trudno jej jednak pogodzić pasję do hokeja z obowiązkami w winnicy, gdzie pracuje u boku matki i coraz bardziej cierpiącego na demencję dziadka.

Świat Miry wywraca się do góry nogami, gdy do drużyny dołącza nowa zawodniczka, Theresa, która swoją beztroską i otwartością podważa jej sztywny światopogląd. W miarę jak związek Miry i Theresy się rozwija, pojawia się również zaginiony brat Miry, Paul, i cała trójka wyrusza w zmieniającą życie noc na ulicach Wiednia. Mira nagle zaczyna zdawać sobie sprawę, że może złamać zasady i poznać siebie na nowo.

„Breaking the Ice” to chwytająca za serce historia o odkrywaniu siebie i odwadze do stawiania czoła wyzwaniom. W filmie występuje utalentowana obsada, w tym główne aktorki grające Mirę i Theresę, których chemia i aktorstwo wnoszą do ich postaci głębię i emocje. Dzięki pięknej scenerii, wiarygodnym postaciom i inspirującemu przesłaniu, „Breaking the Ice” jest obowiązkowym filmem do obejrzenia dla każdego, kto szuka podnoszącej na duchu historii.

Dodaj komentarz