PiS opowiedział sie...
 
Powiadomienia
Wyczyść

[Przyklejony] PiS opowiedział sie po stronie LGBT!


Caitlyn
Posty: 15
Rozpoczęła temat
Forumowiczka
Dołączyła: 3 miesiące temu

Piekło zamarzło. We wtorek 24 maja 2022, Rada Ministrów przyjęła uchwałę "Krajowego Programu Działań na Rzecz Równego Traktowania na lata 2022-2030".
Wygląda na to, że Unii Europejskiej udało się złamać PiS i zmusić ich do przyjęcia unijnych standardów w sprawie równego traktowania osób bez względu na ich orientację seksualną, płeć czy tożsamość płciową.

Jest to dość spore wydarzenie ponieważ partia PiS jeszcze niedawno zarzekała się, że nie dopuści do Polski "ideologii lgbt".
29 października ubiegłego roku, w sejmie odbyło się czytanie projektu Kaji Godek o nazwie "STOP LGBT", który w całości poparły partie PiS wraz z partią Kukiz15 (100% poparcia posłów, którzy byli obecni przy głosowaniu). Nawet skrajna prawica, czyli Konfederacja miała wątpliwości co do projektu Godek.

Wygląda na to, że dzięki Unii Europejskiej niedługo również Polska będzie mogła pochwalić się legalizacją związków małżeńskich osób tej samej płci!

Obecnie jedyna stroną jaką znalazłam, która szczegółowo opisuje wtorkową uchwałę jest "polonia christiana": https://pch24.pl/pilne-rzad-zjednoczonej-prawicy-opowiedzial-sie-za-ideologia-lgbt/