Pierwsza czarnoskór...
 
Powiadomienia
Wyczyść

Pierwsza czarnoskóra rzeczniczka Białego Domu jest dumną lesbijką


ona
Posty: 14
 ona
Rozpoczęła temat
Forumowiczka
Dołączyła: 9 miesięcy temu

Karine Jean-Pierre przejdzie do historii, obejmując stanowisko sekretarza prasowego Białego Domu - ogłosił 5 maja prezydent Joe Biden.

To pierwsza czarnoskóra lesbijka i wieloletnia aktywistka LGBTQ+, która obejmie tak ważne stanowisko 13 maja.

"Karine nie tylko wnosi doświadczenie, talent i uczciwość, które są niezbędne na tym trudnym stanowisku, ale także będzie nadal przewodzić w przekazywaniu informacji o pracy administracji Biden-Harris w imieniu narodu amerykańskiego", powiedział Prezydent Joe Biden w komunikacie prasowym.

Kim jest Karine Jean-Pierre?
Karine Jean-Pierre urodziła się na Martynice w rodzinie Haitańczyków, która później wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych.

W Nowym Jorku, gdzie dorastała, jej ojciec pracował jako taksówkarz, a matka jako opiekunka domowa.

Często opowiada o tym, jak dorastanie w domu imigrantów zdefiniowało ją i nauczyło ciężkiej pracy. Tę historię opowiedziała w wydanej w 2019 r. książce Moving Forward: A Story of Hope, Hard Work, and the Promise of America".

W Nowym Jorku ukończyła prestiżową uczelnię Columbia University, a następnie stawiała pierwsze kroki w polityce.

Pracowała dla Baracka Obamy podczas obu jego kampanii prezydenckich. Gdy został wybrany, przeniosła się do Waszyngtonu i pełniła funkcję regionalnego dyrektora ds. politycznych w biurze spraw politycznych Białego Domu.

Była analitykiem politycznym w NBC News i MSNBC oraz głównym specjalistą ds. public affairs w organizacji MoveOn.org. Pracowała także przy kampanii Joe Bidena w 2020 r., zanim dołączyła do jego zespołu w Białym Domu jako zastępca sekretarza prasowego.

Jest żoną korespondentki CNN Suzanne Malveaux, z którą ma sześcioletnią córkę o imieniu Soleil (po francusku "słońce").

Oprócz doświadczenia w polityce, Jean-Pierre pracowała jako kierownik kampanii dla Inicjatywy Wolności Reprodukcyjnej ACLU. Jest również zwolenniczką przełamywania stygmatyzacji związanej ze zdrowiem psychicznym.

Zapytana o to, co chciałaby powiedzieć młodym Amerykanom po ogłoszeniu jej nowym sekretarzem prasowym Białego Domu, Jean-Pierre powiedziała: "Jeśli bardzo ciężko pracujesz na swój cel, to go osiągniesz. Tak, doświadczysz ciężkich ciosów, przejdziesz przez trudne chwile i nie zawsze będzie ci łatwo, ale nagroda będzie niesamowita, zwłaszcza jeśli pozostaniesz wierny temu, kim jesteś."

 

Na zdjęciu poniżej Karine Jean-Pierre (od lewej) wraz ze swoja partnerką - Suzanne Malveaux: