Niedawno odbyła się premiera niemego filmu „Święta Rana”

Holy Wound, to unikalne spojrzenie na miłość lesbijską, które jest dziełem indyjskiego reżysera- Ashok R. Nath.

Film doczekał się swojej odsłony na wielu feswtiwalach filmowych a jego twórca oświadczył, że jego celem jest „przekazanie wiadomości o tym, że płeć nie odgrywa kluczowej roli, jeśli chodzi o miłość”.

Holy Wound jest filmem niemym, a reżyser utrzymuje, że celowo podjął taką decyzję, aby oddać interakcję między dwiema bohaterkami. Film opowiada historię dwóch lesbijek, gdzie jedna wychodzi za mąż wbrew swojej woli i jest molestowana seksualnie, natomiast duga zostaje zmuszona do zostania zakonnicą.

W kulturze indyjskiej romanse osób tej samej płci są zakazane, dlatego Holy Wound to ryzykowne przedsięwzięcie. Liczne filmy w różny sposób podchodziły do tego tematu. Mimo to wiele osób w Indiach nadal codziennie boryka się z trudnościami. Konflikt, z którym się zmagają, dotyczy rodziców, rodziny i społeczeństwa. Właśnie te przykre doświadczenia dokładnie opisuje Holy Wound.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy film napotkał kilka wyzwań. Dwie zakonnice z Jharkhand wniosły do indyjskiego sądu wniosek o wstrzymanie jego premiery. W petycji twierdzono, że film może zranić uczucia religijne. Ashok powiedział jednak, że nie ma miejsca na ranienie uczuć, gdyż w istocie jest to prosta historia między dwoma postaciami. Powiedział również, że film rzuca światło na patriarchat i oczekiwania mężczyzn co do tego, jak powinny zachowywać się kobiety i co z kolei powoduje, że ta kultura jest dla nich duszna.

Źródło: www.news18.com

Zwiastun filmu:

Dodaj komentarz